Ekibimiz

PELİN AVCI

Yönetim Kurulu Başkanı - pelin@sanattarihiarastirmalari.com

Lise eğitimini Aydın Doğan Anadolu İletişim, Gazetecilik- Yazılı Basın Muhabirliği Bölümü’nde tamamladı. Lisans eğitimine 2010 yılında Anadolu Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nde başladı. 2011 yılında yatay geçiş yaptığı İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi bölümünden 2014 yılında mezun oldu. Aynı zamanda 2012 yılında Açık Öğretim Fakültesinde Adalet bölümünü okumaya devam etti. 2012 yılında İznik Çini Fırınları Kazısı, 2015 Yoros Kalesi Araştırma Kazılarında arazi ve envanter çalışmalarında yer aldı. 2015-2020 yılları arasında Geleneksel Sanatlar Derneği’nde birçok yayın, etkinlik ve envanter projelerine koordinatörlük yaptı. Kültür sanat muhabirliği ile başladığı iş hayatına; Güzel Sanatlar Akademisi’nde Sanat Tarihi dersi vererek ve Kadırga Sanat Galerilerinde Sergi Koordinatörlüğü yaparak devam etmektedir. Sanat Tarihi Araştırmaları Derneği’nin Y.K. Başkanı görevini kültürel mirasın korunmasına yönelik projeler yaparak 2017’den beri devam etmektedir.

TOLGA AYDIN

tolga@sanattarihiarastirmalari.com

2014 yılında İstanbul Üniversitesi, Sanat Tarihi Bölümü’nden mezun olan Tolga Aydın; 2017 yılında ise ikinci lisans eğitimi olan İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi – Tarih Bölümü’nü başarıyla tamamladı. 2015 yılında İstanbul Üniversitesi, Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesinden Pedagojik Formasyon Sertifikasını aldı. 2016 yılında Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat Tarihi Bölümü’nde tezli yüksek lisansa başladı. Şuan Türk-İslam Sanatı Anabilim Dalında eğitimine devam eden Aydın, 2012 ve 2013 yıllarında Edirne Yeni Saray Kazısı’nda görev aldı. 2014’den yılından bu yana Amasya Harşena Kalesi ve Kızlar Sarayı Kazısı’nda ‘Arazi Sorumlusu’ olarak çalışmaya devam etmektedir.

GÜLSÜM TÜRKMEN

gulsum@sanattarihiarastirmalari.com

1989 yılında İstanbul’da doğan Gülsüm Türkmen lise eğitimini Çemberlitaş Anadolu Lisesi’nde aldı. Lisans Eğitimini İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nde tamamladı. Lisans eğitiminin ardından Pedagojik Formasyon eğitimini tamamladı. Bu dönemde İstanbul Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Sanat Tarihi Bölümü’nde Öğrenci Asistanlığı yaptı. 2009-2010 İznik Çini Fırınları Kazısı, 2012’den beri Yoros Kalesi Kazısı ve 2016’dan beri Küçükçekmece Bathonea Kazılarında Envanter ve arazi çalışmalarında görev almaktadır. İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nde “Bizans Seramik Sanatı” üzerine Yüksek Lisansını yapmakta ve Sosyoloji Eğitimine devam etmektedir. Bunun yanında Özel bir kolejde Müdür olarak yapmaktadır.

SERAP YILMAZ

serap@sanattarihiarastirmalari.com

Eğitim hayatına lise dönemine kadar İstanbul, Ardahan ve Yalova’da devam eden Serap Yılmaz, lisans eğitimini 2010 yılında Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü’nde tamamladı. 2011’de Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimi aldı. 2011-2012 aralığında Eskişehir’de özel bir okulda öğretmenlik yaptı. 2017’de Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Tarihi Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Şu an Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik ABD’da yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

EDA SELİMOĞLU

eda@sanattarihiarastirmalari.com

Lise eğitimini Aydın Doğan Anadolu İletişim lisesi Radyo Sinema ve Televizyon Programcılığı bölümünde tamamladı. İstanbul Üniversitesi / Gazetecilik bölümünden 2014 yılında mezun olarak lisans eğitimini tamamladı. Anadolu Üniversitesi, Marka İletişimi bölümü eğitimine devam etmektedir. 2010 yılında Doğan Tv Center’da program asistanlığı, 2013 yılında İÜHA’da muhabirlik gibi çeşitli basın ve tv kuruluşlarında görev almıştır. 2015 yılında Fibabanka A.Ş. de Kurumsal Pazarlama departmanında çalışan Selimoğlu, freelance metin yazarlığı ve basın danışmanlığının yanı sıra şu an Geleneksel Sanatlar Derneği’n de kamu kuruluşları ile ortak yürütülen projelerde görevine devam etmektedir.

FATMA KARACA MEŞE

fatma@sanattarihiarastirmalari.com

Maçka Akif Tunçel Gazetecilik Bölümü’nde gazetecilik eğitimine başlayan Fatma Karaca Meşe; lisans eğitimini 2015 yılında İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde tamamladı. 2008 yılında Sabah Gazetesi’nde, 2009 yılında Doğan Burda Dergi Grubu’nda staj yaptıktan sonra üniversite hayatı boyunca çeşitli medya kuruluşlarında görev aldı. 2012 yılında Artı 1 Tv’nin kuruluş aşamasında yer alan Karaca, 2013 yılında Doğan Burda Dergi Grubu’nda profesyonel iş hayatına başladı. O günden beri; gençlik, kadın, spor ve sağlık gibi farklı alanlardaki dergiler için yazılar yazmaya ve prodüksiyon yapmaya devam eden Meşe, marka danışmanlığı, Pr ve freelance röportajlar da yapmaktadır.

UMUT KARDAŞLAR

umu@sanattarihiarastirmalari.com

Lisans eğitimine 2009 yılında Anadolu Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nde başlayan Umut Kardaşlar, 2013 yılında Farabi Değişim Programı ile Ege Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nde bir yıl öğrenim gördükten sonra 2014 yılında mezun oldu. 2013 yılında Ege Üniversitesi’ndeki eğitimi sırasında arkeolojik kazılarda aktif olarak yer alamaya başlayan Kardaşlar; profesyonel iş hayatına 2014 yılında Kuşadası Belediyesi Kültür Biriminde başladı. 2015 yılında Hürtaş İnşaat A.ş’ nin yürütmüş olduğu Restorasyon ve Konservasyon Projesi içinde yer alan “Kuşadası Güvercinada İç Kalede bulunan Fin Balinası İskeleti Restorasyonu ve Konservasyonu” görevini tamamladı. Şuan pek çok dijital platformda sanat tarihi, mitoloji ve arkeoloji üzerine makaleler yazıyor, 2016 yılında başladığı Ege Üniversitesi Yüksek Lisans Programına ve Kuşadası Kadıkalesi/Anaia Kazılarına ve Kuşadası Belediyesi Kültür Birimi’ndeki görevine devam ediyor.